Wielkanoc, Niedziela Wielkanocna, Zmartwychwstanie Pańskie to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, obchodzone przez Kościoły chrześcijańskie. Wielkanoc jest więc świętem ruchomym: może wypaść najwcześniej 22 marca, zaś najpóźniej 25 kwietnia. Niedziela Wielkanocna wypada w 2022 roku w dniu 17 kwietnia. Jest to pierwsza niedziela po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych: pisanki, święconka, śniadanie wielkanocne, śmigus-dyngus. I właśnie te zwyczaje dzieci lubią najbardziej, oczywiście najważniejszy jest prezent od zajączka. Jeśli ktoś nie stosuje tego zwyczaju, to powinien zacząć. Uśmiech dziecka jest największym szczęściem rodziców czy dziadków.

 

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka nigdy nie jest łatwy, dlatego podpowiem co możemy wybrać dla naszych pociech w każdym wieku.

Dla niemowlaka super sprawdzą się maty edukacyjne od Done by Deer lub drewniane stojaki z prześlicznymi grzechotkami marki Jabadabado, które stymulują maluszka. Nieco starszym dzieciom, które same już siedzą gorąco polecam zabawki do kąpieli marki Yookidoo – wesoły kranik i wirujące trybiki lub karuzela sensoryczna kwiatki uprzyjemnią codzienny rytuał. Dla dzieci od drugiego roku życia odpowiednie będą zabawki do ogrywania ról takie jak: gotowanie, sprzątanie, opiekowanie się lub praca w sklepie czy warsztacie. Odgrywanie ról przede wszystkim ćwiczy kreatywność, a także ich wyobraźnię. To niezwykle ważne umiejętności, które pomagają w życiu, ponieważ przez to ćwiczą empatie. W naszym sklepie znajdziecie mnóstwo zabawek na każdą kieszeń takich marek jak: Classic World, Kids Concept, Viga Toys, Jabadabado. Dla dzieci starszych od trzech do sześciu lat polecam drewniane instrumenty muzyczne dzięki którym dziecko może odkryć w sobie nowe umiejętności, a także zabawki edukacyjne i zręcznościowe.

Dzieci kochają Zajączka i Święta Wielkanocne! Wesołego Alleluja!