• Zabawki drewniane

  • Parametry

Drewniana zabawka – idealna dla każdego dziecka

Drewniane zabawki cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Odpowiednio dopasowane drewniane zabawki dla dziecka idealnie stymulują rozwój sensomotoryczny dziecka i dają mu ogrom wrażeń nie tylko dotykowych, ale także wzrokowych i słuchowych. Drewniane zabawki rozwijają kreatywność dziecka, zapewniają wielogodzinna zabawę i dają mnóstwo radości! Pośród innych zabawek wyróżnia je zdecydowanie to, że są one tradycyjne, ekologiczne i bardzo trwałe. Zabawki wykonane z drewna są o wiele bardziej wytrzymałe niż te wykonane z plastiku. Nie pękają i nie kruszą się, mogą upaść z dużej wysokości a i tak pozostaną w idealnym stanie. W naszej ofercie posiadamy drewniane zabawki dla dziewczynki i chłopca w wielu rodzajach, dlatego każdy może znaleźć coś idealnego dla swojej pociechy. Drewniane zabawki są ponadczasowe, a ich prostota, solidne wykonanie i trwałość w miłych dla oka dziecka kolorach dają milion możliwości na kreatywną zabawę. Drewniana zabawka edukacyjna to również genialny pomysł na prezent, który nie dość, że da wiele radości to jednocześnie będzie pozytywnie wpływać na rozwój dziecka.

 

Zabawki z drewna dla dzieci - zalety

Drewniane zabawki dla dzieci posiadają szereg zalet. Między innymi są to:

- są niesamowicie wytrzymałe

 

- bezpieczne dla dziecka. Ich elementy zazwyczaj są duże, dlatego dziecko nie może ich połknąć. Dodatkowo drewniane zabawki nie posiadają ostrych krawędzi

- dużo łatwiej utrzymać je w czystości

- są przyjazne dla środowiska

- łatwo je chwytać i są miłe w dotyku

- genialnie wpływają na rozwój wyobraźni i zdolności manualnych dzieci

- uczą logicznego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej

Świetna zabawa z drewnianymi zabawkami dla dzieci

Drewniane zabawki mimo swojej prostoty niesamowicie wpływają na rozwój dzieci. Maluchy przy pomocy drewnianych klocków czy puzzli odkrywają świat kształtów i kolorów, uczą się tworzenia różnego typu budowli. Starszym dzieciom drewniane klocki, układanki i bardziej zaawansowane zabawki drewniane służą do celów edukacyjnych. Dzięki nim dzieci szybciej opanowują sztukę czytania, pisania, liczenia jak i nazw przedmiotów. Zabawki drewniane pozwalają na bawienie się nimi na swój sposób, ponieważ w żaden sposób nie ograniczają pomysłów malucha. Zakup drewnianych zabawek to inwestycja na lata, dlatego mimo tego, że są one nieco droższe warto mieć to na uwadze. Estetyka, trwałość, bezpieczeństwo i ekologiczny charakter to słowa idealnie opisujące drewniane zabawki dla dzieci.